„Wojna a polityka społeczna” – specjalny numer „Wiadomości Społecznych”

W najnowszym, wyjątkowym numerze „Wiadomości Społecznych” m.in.: Ryszard Szarfenberg analizuje kategorię wojennej polityki społecznej, Zofia Daszyńska-Golińska przypomina o rozwoju tego obszaru po I wojnie światowej, zaś Paweł Grata po II wojnie światowej. Julian Auleytner zastanawia się jakie skutki dla polskiej polityki społecznej niesie wojna w Ukrainie, a Olena Kovalenko spogląda na tę kwestię z perspektywy uchodźczyni wojennej. Krzysztof Chaczko analizuje możliwe, pozytywne skutkach wojny przypominając rozwój uniwersalnej, angielskiej polityki społecznej po II wojnie światowej, Hubert Kotarski pisze o uchodźcach z Ukrainy w Rzeszowie, Beata Ziębińska z Martyną Tyszczak-Sołtysik w Zawierciu, Katarzyna Fus w Lublinie, a Krzysztof Jamroży w Przemyślu.

Wpływ wojny na polski rynek pracy przedstawia Ewa Flaszyńska, a działania ZUS-u w tym obszarze omawia Beata Kaczyńska. Piotr Długosz prezentuje wyniki badań nad uchodźcami, a Teresa Zbyrad analizuje postawy Polaków odnośnie uciekinierów z Ukrainy.

Poza tym mnóstwo społecznych ciekawostek w dziale „Rok z wiadomościami społecznymi” oraz pierwsze w Polsce tłumaczenie tekstu Richarda M. Titmuss’a.

Zapraszamy do lektury!

Czytaj: http://wiadomoscispoleczne.pl/wydania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *